Loading...

سوالات متداول در مورد صابون ریز اتوماتیک

سوالات متداول در مورد صابون ریز اتوماتیک
*

سوال : صابون ریز اتوماتیک برای ظرفشویی و آشپزخانه استفاده میشود؟

جواب :  استفاده از مایع ظرفشویی درون دستگاه میتوان استفاده کرد ، در برخی از سینک ها به علت براق بودن ممکن است که در اثر بازتاب نور سنسور چشمی دستگاه خطا به وجود بیاورد . برای رفع این مشکل میتوان شیئی را روی سینک مانند اسکاچ و یا جا اسکاچی قرار داد.


سوال : دستگاه صابون ریز اتوماتیک چگونه کار میکند؟

جواب : این دستگاه دارای چند قسمت مخزن ، سنسور ، برد و موتور تشکیل شده 

سنسور چشم الکترونیکی حساس که دارای یک رادار ساده است که یک فرستنده و گیرنده امواج مایکرویو فرا صوت است . قسمت فرستنده بطور پیوسته امواج را تولید و ارسال میکند، این امواج به اشیا و اجسام برخورد میکند و قسمتی از آنها به گیرنده میرسد و یک الگو بازتاب ایجاد میگردد که در هنگام نزدیک کردن دست و یا اشیاء فرمان به برد ( کیت)  اصلی ارسال میگردد و فرمان برای موتور ارسال شده و پمپ را حرکت داده و مقدار مشخصی مایع خارج میشود


سوال : نصب جای صابون ریز اتوماتیک چطور است؟

جواب : دقت کنید حداقل ارتفاع نصب از سطح زیر دستگاه ۳۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد ، 


سوال : آیا میتوان درون صابون ریز چشمی مواد ضد عفونی کننده استفاده کرد؟

جواب : برخی مواد ضد عفونی مانند بتادین مقداری جرم به بدنه و پمپ ایجاد میکند که پی از مدتی باعث اختلال در سیستم پمپ دستگاه میشود (پیشنهاد میگردد از دستگاه ها بتادین ریز با پمپ استیل استفاده نمود)   در صورتی که مواد رسوب و جرم نداشته باشد درون صابون ریز ها مشکلی به وجود نمی آورد.


سوال : میتوان درون صابون ریز آب و مایعات رقیق ریخت؟

جواب : بله ، ولی پیشنهاد میگردد از صابون ریز های اتوماتیک مرغوب (گران قیمت تر) استفاده شود


سوال : نکاتی برای کارکرد بهتر جای صابون اتوماتیک بفرمائید.

جواب : از باطری مرغوب آلکالاین استفاده کنید تا مدت زمان زیادی نگران تعویض باتری نباشید (حدود شش ماه) و باتری ضعیف موجب خرابی دستگاه صابون ریز اتوماتیک میشود. 

در صورتی که مدت زیادی (چند ماه ) از دستگاه استفاده نمیکند پیشنهاد میگردد که مایع داخل آن را خالی کرده و چند بار استفاده نموده تا صابون داخل پمپ هم تخلیه شود.

ازمایع دستشویی ژل تا حد امکان استفاده نشود (به علت داشتن نمک ، احتمال دارد پمپ دستگاه با ایراد مواجه میشود)


سوال : دستگاه من مرتب چشمک میزند ، علت آن چیست؟

جواب : چشمک زدن پیوسته نشانه ضعیف شدن باطری است 


سوال :آیا درون فوم ساز اتوماتیک یا دستی مایع دستشویی معمولی ریخت؟

جواب : پمپ فوم ساز ساختار متفاوتی دارد و مواد را با هوا مخلوط کرده و به فوم (کف) تبدیل میکند و بایستی مایع مخصوص فوم استفاده نمود و یا مایع دستشویی را با ۵۰ درصد آب محلول نمود.


سوال : آیا میتوان میزان خروجی را در صابون ریز اتوماتیک کم یا زیاد کرد ؟

جواب : در برخی مدل ها مانند AMD V470  پیچ برای تنظیم میزان خروجی مایع از ۱ الی ۲ سی سی وجود دارد و در برخی مدل ها امکان این وجود دارد که پمپ دو مرتبه پشت سر هم کار کند مانند مدل Reena 105D و در بسیاری از مدل ها دستگاه  بدون تنظیم است و فقط ۱ سی سی مایع خارج میکند ، برای استفاده مجدد بایستی دست را کنار برده و مجدد زیر سنسور بیاورید

لیست محصولات صابون ریز اتوماتیک