Loading...

راهنمای خرید اسکرابر بر اساس فضای مورد استفاده

راهنمای خرید اسکرابر بر اساس فضای مورد استفاده
*

اسکرابر ها جزو دستگاه های مکانیزه شستشوی کف هستند که اینجا بر اساس نوع سطح ، متراژ و نوع استفاده پیشنهاد خرید داده میشود.

 

۱ - فضای کوچک مانند منزل ، مطب ، شرکت های کوچک ، شعبات بانک ها (حداکثر ۲۰۰ متر مربع) :

  

   

این مورد مصرف به علت محدودیت فضای شستشو و محدودیت انبارش مدل های خانگی و بسیار کوچک پیشنهاد میشود. این مدل اسکرابر ها معمولا وزنی حدود ۲۰ الی ۳۰ کیلوگرم دارند که به راحتی یک خانم بتواند آن را استفاده نماید ، عمدتا دارای برس غلطکی می باشند که دو عدد مکنده در عقب و جلو برس میباشد که هم از طرف جلو و هم از طرف عقب عمل جمع آوری آب کثیف را انجام دهد و همچنین به راحتی زیر میز ها ، گوشه ها و ... را به راحتی نظافت نماید. مخزن آب این مدل ها بین ۵ الی ۱۰ لیتر متغیر است.

انرژی مورد نیاز به صورت کابلی تامین میشود و نوع باطری دار مرسوم نمیباشد

اسکرابر ها (کفشوی) خانگی قیمت مناسب تری دارند ولی به نسبت مدل های صنعتی قدرت موتور کمتری دارند

 

 

- فضای اداری ، رستوران ، هتل و مجتمع مسکونی (حداکثر ۷۰۰ متر مربع)

 

  

در این مکان ها اشیايی مانند میز و صندلی ، گلدان و ... وجود دارد که این محدودیت ها باعث می گردد اسکرابر مورد نظر دارای سرعت شستشوی بالاتر و همچنین قدرت مانور داشته باشد . در این مدل ها تی مکنده درست در پشت برس شستشو قرار دارد (برس دیسکی) و در برخی مدل ها دارای دو عدد مکنده در دوطرف برس است (برس غلطکی یا سیلندری)   . عرض برس عموما حدود ۳۰ الی ۳۵ سانتیمتر است

مخزن این مدل کفشور ها بین ۱۰ الی ۲۰ لیتر است که قابل جدا شدن و تخلیه است  و دسته کنترلی تاشو دارد که بتوان به راحتی آن را حمل و نقل نمود.    به نسبت نوع استفاده و دسترسی برق به دو مدل کابلی و شارژی موجود می باشد

این مدل ها اصطلاحا اسکرابر های اداری نامیده میشوند

 

 

- فضای سالن کوچک جهت ادارات بزرگ ، مجتمع تجاری های کوچک ، بیمارستان ها ، مجتمع مسکونی ، سالن های ورزشی سرپوشیده (تا ۲۰۰۰ مترمربع)

 

 

اسکرابر مورد نیاز جهت محل ها از نوع اسکرابر دستی کابلی و یا باطری دار است که به نسبت دسترسی به برق شهری مورد استفاده قرار میگیرد. این مدل ها مانور کمی دارند ولی سرعت کاری بالاتری برخوردار هستند و عموما سالن ها و محل هایی مانع کمتری دارد مورد استفاده قرار میگرد. فاصله بین برس شستشو و تی مکنده حدود ۵۰ سانتیمتر است و این کار سرعت شستشو را بالاتر میبرد

مخزن آب این مدل ها از ۲۰ لیتر الی ۴۰ لیتر است که برای شستشوی ۵۰۰ مترمربع کافی میباشد و نیاز به تخلیه و پر کردن مجدد آب میباشد. 

عرض برس شستشو عموما ۴۰ الی ۵۰ سانتیمتر است و عرض تی مکنده ۷۰ الی ۸۵ سانتیمتر می باشد

 

 

- سالن ها بزرگ کارخانجات ، مجتمع های تجاری ، هایپر مارکت های بزرگ ، بیمارستان ها (بین ۲۰۰۰ الی ۵۰۰۰ متر مربع)

 

 

اسکرابر مناسب جهت این فضا باسیتی باطری دار و دارای موتور جلو برنده باشد که بتوان سرعت شستشو را افزایش داد. مخزن این مدل ها از ۴۰ الی ۸۰ لیتر متغیر است و دارای ابعاد بزرگی می باشد

برس شستشو عمدتا توسط دو عدد موتور حرکت می کند و عرض مجموع آن بین ۵۰ الی ۷۵ سانتیمتر متغیر است

برای این فضا می توان از اسکرابر های سرنشین دار کوچک نیز استفاده نمود (این مورد به بودجه در نظر گرفته شده بستگی دارد)

 

  

- سالن کارخانجات بسیار بزرگ ، مجتمع تجاری های بزرگ ، فرودگاه ، پارکینگ های بزرگ (متراژ ۵۰۰۰ متر و بیشتر) :

 

 

 

 کفشور مناسب برای فضاهای بسیار بزرگ از نوع سرنشین دار است که معمولا قدرت آنها از آمپر و ولتاژ باطری تعیین میشود.(از ۲۴ الی ۳۶ ولت و آمپر ۱۵۰ الی ۳۶۰ ) در مواردی که نیاز به شستشوی سطح شیب دار است قدرت موتور جلوبرنده و ظرفیت باطری مهم است .

عرض برس از ۶۰ الی ۱۰۰ سانتیمتر متغیر است  و حجم مخزن آب از ۷۰ الی ۱۲۰ لیتر متغیر می باشد . 

فرمان اسکرابر های سرنشین دار در دو مدل دسته ساده بدون جعبه فرمان (مانند موتور سیکلت) و فرمان دایره ای با جعبه فرمان است که در مدل های بزرگ این نوع استفاده میشود.

 

 

برای رویت مدل های اسکرابر اینجا کلیک کنید