آشنایی با انواع تی شوی و ترالی نظافت و کاربرد آنها

آشنایی با انواع تی شوی و ترالی نظافت و کاربرد آنها

تی شوی و ترالی نظافت از جمله تجهیزات نظافتی اولیه و مهم هستند؛ که با وجود ساختار ساده، از تنوع بالایی برخوردار بوده و کار نظافت را بسیار ساده خواهند کرد.

تی شوی و ترالی نظافت را شاید بتوان ساده‌ترین تجهیزات لازم برای انجام امور نظافتی در محیط‌های گوناگون دانست. این وسایل ساده، کارایی بسیاری دارند؛ و حتی با وجود تجهیزات نظافتی بزرگ و مدرن، هنوز هم وجود آنها در کنار سایر تجهیزات نظافتی ضروری است. به‌طور خلاصه تی شوی یا تی خشک کن، وسیله‌ای کارا و ساده برای شستشوی انواع کف‌پوش به صورت دستی است. ترالی نظافت نیز وسیله‌ای چرخ‌دار برای حمل تی شوی و متعلقات آن است. البته ترالی‌های حمل ممکن است در حوزه‌های گوناگون با اهداف دیگری نیز مورد استفاده قرار بگیرند. مثلا ترالی‌های هتلی از این جمله هستند. اگر می‌خواهید با این ابزارهای کاربردی، ویژگی‌ها و انواع آن آشنا شده و هنگام خرید انتخاب مناسب‌تری داشته باشید؛ با این مطالعه ادامه این نوشته وب‌سایت آذین صنعت همراه ما باشید.

 


- تی شوی یا تی خشک کن

گاهی به تی شوی، تی خشک کن نیز می‌گویند. این وسیله شامل یک تی با دسته، آبگیر فلزی و لگن است. در یک تقسیم بندی کلی تی شوی‌ها به دو دسته تک لگن و دو لگن تقسیم می‌شوند. مدل‌های تک لگن فضایی برای ذخیره آب تمیز نداشته و از تنها لگن موجود برای گرفتن آب آلوده جذب شده توسط تی استفاده می‌شود.

در مقابل تی شوی دو لگن به دلیل داشتن یک لگن اضافه، اجازه می‌دهد که شما علاوه بر لگن آب آلوده، لگنی برای آب تمیز داشته باشید. این ویزگی کمک می‌کند تا برای جذب آب تازه توسط تی، نیاز به توقف کار نباشد.

از آنجا که نظافت کفپوش در هر محیطی اولین اولیت برای رعایت بهداشت عمومی محیط است؛ تی شوی‌ها کاربرد زیادی در این زمینه دارند. این وسیله ساده اما ارزشمند کمک می‌کند تا کاربر با کمترین فشار ممکن بر زانو، کمر و گردن، و در حالت ایستاده، با قدرت بیشتر و کیفیت بالاتر، اقدام به شستشوی سطح کفپوش نماید.

به‌طور معمول تی شوی تک لگن برای فضاهای کوچک مناسب است. فضاهایی که با یک بار شستشوی طی و آبگیری آن در لگن آب آلوده، می‌توان کل مساحت موجود را شستشو داد. در حالی که اگر فضا کمی بزرگ‌تر باشد؛ شما نیازمند تی شوی دو لگن خواهید بود. مدل‌های دو لگن کمک می‌کنند تا کار شستشوی دستی زمین، سریع‌تر، ساده‌تر و با کیفیتی بالاتر انجام شود.

نکته دیگر در مورد تی شوی‌ها ظرفیت لگن آنهاست. در واقع فارغ از دو لگن یا تک لگن بودن دستگاه انتخابی، هرچه ظرفیت لگن بیشتر باشد؛ کار شستشو بهتر انجام خواهد شد. البته نباید از نظر دور داشت که لگن بزرگ‌تر به معنای وزن بیشتر و سختی بیشتر در حمل آن توسط کاربر است. در نتیجه هنگام انتخاب این دستگاه بهتر است نمونه‌ای متناسب با وسعت فضای خود را خریداری نمایید.

همچنین هنگام خرید تی شوی توجه به چند موضوع مهم می‌تواند به داشتن انتخابی بهتر منجر شود. این وسیله از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و هر بخش از عنصری متفاوت، با کیفیتی متفاوت ساخته شده است.

داشتن شاسی مقاوم یکی از مهم‌ترین موضوعات در انتخاب یک تی شوی مناسب است. یک شاسی محکم و مقاوم از جنس فلز بوده و با رنگ کوره‌ای یا همان الکترواستاتیک پوشانده شده است. این شاسی باید بتواند فشار دست را به خوبی تحمل کرده و از آنجا که فلزی است، در برابر رطوبت و آسیب‌های محیطی به اندازه کافی مقاوم باشد.

آبگیر تی شوی نیز بخش دیگری است که کیفیت آن از اهمیت بالایی برخودار است. این بخش بهتر است از فلز ساخته شده باشد. آبگیر را باید پرکارترین بخش مکانیکی این دستگاه ساده دانست. چراکه طی هر مرتبه استفاده از تی شوی، چندین بار برای آبگیری تی، از آن استفاده می‌شود.

در نهایت مخازن آب تی شوی، هرچه از پلاستیک باکیفیت‌تری ساخته شده باشند؛ طبیعتا از عمر بیشتری برخوردار خواهند بود.

 

جهت مشاهده مدل های تی شوی صنعتی اینجا کلیک کنید

 


- ترالی نظافت

اگر فضای مدنظر شما آنقدر بزرگ است که تی شوی پاسخ‌گوی آن نیست؛ ترالی نظافت می‌تواند کار شستشوی دستی زمین را برای شما بسیار ساده‌تر کند. ترالی نظافت با توجه به ساختار چرخ‌دار خود و داشتن تجهیزات بیشتر، برای فضاهای عمومی وسیع‌تر انتخاب مناسب‌تری خواهد بود.

ترالی‌های نظافت از تنوع بیشتری در اجزای مختلف برخوردار هستند؛ و به کاربر این دستگاه کمک می‌کنند تا تجهیزات شستشوی بیشتر و سنگین‌تری را جابه‌جا کنند. مهم‌ترین مزیت ترالی نظافت داشتن چرخ است. چرخ‌های موجود در این دستگاه حرکت و جابه‌جایی آن را ساده می‌کنند؛ و به کمک آن می‌توان مخزن آب و زباله بزرگ‌تری را حمل کرد.

البته ترالی‌های نظافت تنها شامل مخزن آب تمیز، آلوده و تی شوی نمی‌شوند. بلکه بنا بر نوع استفاده و فضای مورد استفاده، این وسیله می‌تواند دارای بخش‌های بیشتر یا کمتری باشد.

به عنوان مثال ترالی نظافت مورد استفاده در بیمارستان‌ها، معمولا از دو یا سه طبقه برخوردار است؛ که روی آن سینی‌های استیل قرار گرفته و برای قرار دادن دستمال تنظیف و موارد مشابه است. همچنین بعضی ترالی‌های نظافت علاوه بر مخزن آب تمیز و آلوده، دارای یک سطل بزرگ‌تر برای جمع‌آوری زباله هستند. داشتن جارو و خاک انداز و محلی برای نصب آنها روی ترالی نیز، از دیگر ویژگی‌هایی است که ممکن است به آن نیاز داشته باشید. موردی که ممکن است در هتل‌ها یا فضاهای عمومی مثل مراکز خرید، مفید باشد.

بنابراین ترالی‌های نظافت از تنوع و ترکیب‌های متفاوتی برخوردار هستند؛ و هر فضایی بنابر نیاز خاص خودش، باید ترالی مورد نظر را انتخاب کند. به همین دلیل پیش از انتخاب ترالی، دقیقا به نیازها و انتظارات خود از این وسیله، کاربر آن، فضای مورد استفاده، سایر تجهیزات نظافتی در دسترس و موارد مشابه توجه کنید؛ تا بتوانید انتخابی متناسب با نیازتان داشته باشید.

ترالی‌های نظافت نیز مانند تی شوی‌ها باید از نظر کیفیت دارای ویژگی‌هایی باشند که خیال شما از بابت دوام و عملکرد مناسب آنها راحت باشد. به جز مواردی که درباره تی شوی گفته شد؛ توجه به کیفیت ساختار کلی ترالی را نیز در نظر بگیرید. استفاده از چارچوب فلزی با رنگ کوره‌ای، استحکام و دوام ترالی نظافت را بسیار بالا می‌برد. همچنین درباره کیفیت این دستگاه، محکم، با دوام و روان بودن چرخ‌های زیر آن نیز باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. در نهایت قابلیت باز شدن قطعات مختلف ترالی نظافت، برای حمل کردن، شستشو، تغییر قطعات و... بسیار مهم است.

 

جهت مشاهده مدل های ترالی نظافتی اینجا کلیک کنید

 

..